info@antivirus-helpline-number.org

Atalarımızın İzlerini Sürüyoruz

Teknoloji Bilgisayar Oyunlar ve Daha Fazlası

Created with Sketch.

Atalarımızın İzlerini Sürüyoruz

Orta Avrupa turu

Sevilla Bölgesi Yemyeşil Ve Zarif Yapılarla Doludur

Sevilla, Endülüs özerk bölgesinin başkenti olan, eski çağdan kalma atmosferi bize yaşatan bir şehirdir. Endülüs turu sırasında, eski önemli limanlardan birine sahip Malaga şehrini, Elhamra Sarayı’nın yer aldığı Granada’yı gezeceksiniz. Cordoba şehri de Cami La Mezquita’yı bulundurması açısından önemli bir şehirdir. Zira bu camii UNESCO Dünya Miras’larından biri olarak kabul görmüştür.

Nostaljik Prag

Prag, Budapeşte ve Viyana Orta Avrupa turu sırasında gezilebilecek en önemli şehirlerdendir. Prag her köşesinde, sokağında tarih barındıran bir şehirdir. Tyn Kilisesi, astronomik saat kulesi gibi, Prag’ın sembolü diyebileceğimiz yapılar, şehrin Eski kısmında yer alıyor. Muhteşem heykellerin bulunduğu Charles Köprüsü’nden geçin, şehrin buradan panoramik görüntüsünü izleyin ve keyfini çıkartın. Vltava Nehri’nin kenarında oturarak, suların dinginliğini izleyin. Prag’ın Eyfel’i sayılan Petrin tepesi’ne çıkın.

Balkan Turu’nda Atalarımızın İzlerini Sürüyoruz

Arnavutluk, Karadağ, Makedonya, Bosna Hersek gibi pek çok ülkeyi gezmenizi sağlayan Balkan turu size antik kentleri, müzeleri, kiliseleri, camileri gezmenizi sağlayacak. Arnavutluk’ta Osmanlı eserlerine sıklıkla rastlayacaksınız. Mimar Sinan’ın yaptığı Gazi Hüsrev Bey Camii’nin yer aldığı, Miljacka Nehri’nin kıyısında kurulu olan Bosna’yı göreceksiniz. Şehrin sokaklarında sıklıkla çeşmeler göreceksiniz. Makedonya’nın Ohrid şehrini tanıyacaksınız. Bu şehir Unesco Dünya Kültürel Miras Listesi’nde yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir