info@antivirus-helpline-number.org

Bir Tik İşareti Veya Başka Bir Sembol Ekleme

Teknoloji Bilgisayar Oyunlar ve Daha Fazlası

Created with Sketch.

Bir Tik İşareti Veya Başka Bir Sembol Ekleme

@ işareti

Microsoft Office belgelerinde kolayca et işareti ve onay işareti, kesir veya başka bir sembol ekleyebilirsiniz. Semboller, kesirler, özel karakterler veya uluslararası karakterler eklerken anlaşılması gereken en önemli şey kullandığınız fontun kritik olmasıdır. Tüm yazı tipleri aynı karakterlere sahip değildir

Örneğin Verdana’nın içinde olduğu gibi Elephant yazı tipinin içinde kesir karakteri yoktur. Sonuç olarak ihtiyacınız olan sembolleri ya da karakterleri bulabilmek için Microsoft Office uygulamalarınızda uygun fontlarından yüklü olduğundan emin olmalısınız. Bu işaretler statik sembollerdir. Denetlemek veya işaretini kaldırmak için tıklayabileceğiniz etkileşimli bir onay kutusu arıyorsanız, bakınız:

Bir onay kutusu veya seçenek düğmesi için Excel veya Word’de bir Para birimi (¥), müzik (♫) veya  işareti gibi semboller ekleyin. İmlecinizi, sembolü eklemek istediğiniz yerdeki işarete getirin.

Ekle Sekmesindeki Sembol Komutu

Ekle> Sembol’e gidin. Bir sembol seçin veya Daha Fazla Sembol’ü tıklayın. Aradığınız simgeyi kolayca bulmak için seçenekler arasında aşağı ve yukarı yönünde gezinin.

Farklı font kümelerinde genellikle farklı semboller bulunur ve en sık kullanılan semboller Segoe UI Symbol font kümesindedir. Göz atmak istediğiniz yazı tipini seçmek için simge listesinin üstündeki Yazı Tipi seçicisini kullanın. İstediğiniz sembolü bulduğunuzda, çift tıklayın. Sembol, dosyanıza eklenecektir. Kapat’ı seçin.

İpucu: Sembolünüzü büyütmek veya küçültmek istiyorsanız, sembolü seçin ve Yazı Tipi Boyutu ayarını kullanın. Aynı sembolü sık sık ekleyecekseniz, sizin için eklemesi için Otomatik Düzelt ayarını düşünün. Otomatik Düzelt’i kullanarak bir onay işareti veya başka bir sembolü kolayca ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir