info@antivirus-helpline-number.org

Diş Sıkmanın Vermiş olduğu Olumsuz Problemler

Teknoloji Bilgisayar Oyunlar ve Daha Fazlası

Created with Sketch.

Diş Sıkmanın Vermiş olduğu Olumsuz Problemler

bruksizm
  • Diş sıkmanın sonucu olarak diş sıkma tedavisi gerçekleşmediği takdirde diş kökleri, diş minesi, eklem ve dokuda zedelenme, ağrı ve doku gerilmesi meydana gelebilmektedir.
  • Diş sıkma işlemi diş minesinin aşınmasına ve hassaslaşmasına neden olmaktadır.
  • Diş sıkma tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Bu durum uzun yıllar boyunca devam ettiğinde ağız bölgesinde bulunan hasar ciddi oranda artış göstermektedir. Diş minesi çatlamakta, diş minesi güçsüzleşerek sürekli olarak diş kırıkları meydana gelmektedir.
  • Diş sıkma problemleri uzun yıllar devam ettiği takdirde ve hasta bunun farkında olmadan tedavi olmaz ise, diş eti çekilme rahatsızlığı, çene kemiği erime sıkıntısı gibi durumlar ile karşılaşılabilmektedir.
  • Uzun süren baş ağrısı ve migren ile karşılaşma durumlarına neden olmaktadır.
  • Diş sıkma ve diş gıcırdatma, çene kaslarında şekil bozukluklarına ve çenenin alt kısmının kare görünümü elde etmesine neden olur. Bu fiziksel açıdan şekil bozukluğu ve çene cerrahı tarafından düzeltilmesi gereken bir işlemdir.

Hizmet alanlarımız

Gülüş tasarımı, diş beyazlatma, implant, diş teli, çene estetiği, estetik dolgu, protez diş, zirkonyum kaplama, porselen diş ve ağız kokusu sorunlarını ortadan kaldırabilmek adına bakımların yapıldığı oldukça kapsamlı bir klinik hizmet alanı bulunmaktadır. Birkan Özkan klinik ile sizler de ağız bakım ve sağlığınıza etkili bir şekilde kavuşabilirsiniz.

Klinik olarak gerçekleştirdiğimiz bütün hizmet alanlarında sağlıklı ağız bakımı uygulaması için önemli adımlar atılmaktadır. Ağız sağlığı ve diş problemlerine yönelik her türlü tedavi yöntemini kliniğimiz aracılığı ile almanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir