info@antivirus-helpline-number.org

Seo Hizmeti

Teknoloji Bilgisayar Oyunlar ve Daha Fazlası

Created with Sketch.

Seo Hizmeti

SEO, “arama motoru optimizasyonu” ve aynı zamanda “arama motoru optimize edici” olarak adlandırabileceğimiz bir kısaltmadır. Sitenizi geliştirmek ve kendinize zaman kazandırabilmek için vereceğiniz en büyük kararlardan birisi de bir SEO uzmanı ile çalışmaya karar vermenizdir. Tabi ki bunun yanında sitenizin itibarını zedeleme riski de vardır. Bir SEO çalışmasından fayda görebilmeniz için, sorumsuzca ve doğal olmayan aldatıcı yöntemlerden uzak durmanız gerekmektedir. Yapılmak istenen SEO çalışması ile ilgili seo fiyatları ve süre gibi konularda yapılan araştırma kadar, doğru yapılmadığı takdirde vereceği zararı da araştırmış olmalısınız. Bu konuda hizmet veren pek çok ajans ve danışman firmalar, web siteleri için faydalı olan aşağıdakiler gibi hizmetler sunmaktadırlar:

  • Sitenizi, içerik ve yapısı yönünden incelenmesi
  • Web sitenizi, geliştirilmeye yönelik teknik öneriler. Bunlara örnek olarak , yönlendirmeler, hata sayfaları, Java Script kullanımı gibi konuları gösterebiliriz.
  • Sitenizin içeriğini geliştirmeye yönelik öneriler
  • Çevrimiçi kampanyalarda yönetim desteği
  • Anahtar kelime tespiti ve kullanma yöntemi
  • SEO konusunda eğitim

Google, siteleri Google üzerinden reklam vermesi ile veya ücret karşılığında arama motoru sonuçlarında yükseltmez. Organik arama sonuçlarında görünmenin aslında bir maliyeti yoktur. Ve garantili seo çalışması, öncelikle kaliteli bir firma belirlemek sonrasında ise doğal bir seo süreci yürütmekle mümkündür.

Bunun ilk adımı seo uyumlu yani arama motoru dostu olarak adlandırabileceğimiz site içeriğidir. Bunu faydalı ve kolay erişilebilen, özgün bilgiler barındıran, sayfaları hızlı açılabilen, kullanıcılara hizmet verme hedefinde olan siteler olarak genişletebiliriz.

Daha sonra ise bunu site dışı seo takip edecektir. Gerçi kullanıcıları için faydalı olan ve doğal bir şekilde hazırlanan bir site, zamanla birçok yerde paylaşılacak ve birçok site tarafından kendisine link verilmiş olacaktır. Ancak bunu belki biraz daha hızlandırmak için doğal ve Google tarafından da normal karşılanacak bir site dışı SEO çalışması da tercih edilebilir. Tabi bu konuda ters köşe olmamak için mutlaka bu işi de ehline yaptırmak yani bir seo uzmanı ile irtibat kurmak faydalı olacaktır.

Sitenizi Güncel Tutun ve Hızlandırın

Tabi ki işlem sitenizin Google da üst sıralara gelmesi ile de bitmiyor. Önemli olan istenilen noktaya gelip o seviyede varlığını devam ettirebilmekte. Maalesef birçok site belki aylar süren bir çalışma sonunda istediği sıralara gelip, sonrasında yapması gereken işlemleri yapmadığı için kısa sürede ciddi düşüş yaşamaktadır.

Her site, temel olarak sürekli bir şekilde belirli bir trafik elde etmek amacındadır. Zaten sitenize ziyaretçi gelmiyorsa düzenli müşteri ve kullanıcı edinme şansınızda azalmaktadır. Google yapılan çalışmalar sonucu, yükselen otoriteniz sebebiyle arama motoru sonuçlarında sizi ödüllendirerek yükseltecektir. Ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi Google da üst sıralara gelmek ile işlem tamamlanmış olacak mı derseniz tabi ki hayır! Bu aşama aslında olayın tamda yarısının tamamlandığı anlamına gelmektedir. Bundan sonra yapılacak işlem ise bu sektörün ve kendi alanınızın gelişmelerini takip ederek, siteniz ve içeriğini sürekli güncellemenizdir.

İlk olarak sitenizi sürekli güncellemeniz gerektiğinden bahsettik. Tabi ki de bunların yanı sıra yapılması gereken başka işlemler de mevcut. Mesela sitenizi hızlandırmak. Yeni veri girişleri ve güncellemeler sonrası asla sitenizin yavaşlamasına izin vermemelisiniz. Çünkü Google arama motoru için site hzı, çok önemli bir faktördür. Zaten yavaş yüklenen bir site, günümüzde arama payının büyük oranına sahip olan mobil aramalarda, kullanıcılara ciddi sorun yaşatacaktır. Bu sorun doğal olarak site sahibine de yansımış olacaktır.  Sitenizi hızlandırmak için; hızlı bir sunucu hizmeti edinmeniz, sitenizde ki tüm görsel öğelerin sıkıştırılmasını sağlamanız, yüklenme hızı iyileştiricisi olan CDN kullanmanız yeterli olacaktır. Hala hız konusunda sıkıntı yaşamanız durumunda Google tarafından sunulan bazı kontrol araçlarından faydalanabilirsiniz. Bu konu SEO sürecinde asla gözardı edilmemelidir.

Kaliteli Link Alımlarınızı Genişletin

Web site sahiplerinin en büyük hatalarından birisi de oluşturulan linklerin niteliğinden ziyade sayısına önem vermeleridir. Bu konuda önemli olan asıl husus, alınan linklerin çeşitli ve otorite sahibi kaynaklardan temin edilmesidir. Ve doğru anahtar kelime seçilmesi gerektiği konusunun bilindiğini varsayarak bunu belirtelim. Çünkü Google nezdinde bizimle ilişkilendirilmemiş kelimelerle bir çalışma yapmak pek faydalı olmayacaktır.

Belirlenen anahtar kelimelerden link alınırken asla tek bir yazı veya sayfaya yönlendirme yapılmamalıdır. Linklerin kaynak çeşitliliği kadar hedef çeşitliliği de sağlanmalıdır ki bu sayede Google nezdinde otorite yükselmesi sağlansın. Aksi takdirde sadece bir yazı veya sayfaya yönelik oluşturulan link çalışmaları, sitenizin sıralamasında düşüşe neden olacaktır. Çünkü Google , kullanıcılarına değerli ve elverişli bilgileri ulaştırmayı amaçlar.

Bu konuda son olarak söylememiz gereken husus, bu işlemlerin belirli bir zamana  yayılarak yapılmasıdır. Çünkü normal süreden çok daha hızlı yapılması durumunda, Google tarafından cezalandırılma tehlikesi baş gösterir. Bu da verilen tüm emeklerin sıfırlanması anlamına gelir.

Sosyal Medyada Yer Edinin ve Kendiniz Gösterin

Sosyal medya sitelerinin, arama motorları üzerinde ki etkisi her ne kadar hala tartışma konusu olsa da, Facebook ve Twitter gibi  öne çıkan sosyal medya sitelerinin Google tarafından önemsendiği ve belirli bir otorite seviyesinde gördüğü kesindir.

Doğal olarak bu sitelerden link almak ve kullanıcıların sitenizi bu otoriter sitelerde sürekli paylaşması en azından sıralamanızı korumanızı ve Google nezdinde aktif olarak görünmenizi sağlayacaktır.

Son olarak şunu da belirtmeliyiz ki SEO, uzun vadeli bir çalışmadır. Bu çalışmalar birkaç günde tamamlanması mümkün olmayan ve tamamen doğal bir süreçte ilerletilmesi gereken çalışmalar bütünüdür. Yapılan çalışmaların sonucunu görmek için anahtar kelimelerin rekabetine göre bazen üç dört ay beklemek gerekebilir. Yukarıda anlattığımız hususlara dikkat ederek sizde sitenizi güçlendirebilir ve arama motoru sonuçlarında üst sıralara gelebilirsiniz.

Kaynak : www.seofabrika.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir