info@antivirus-helpline-number.org

Sosyal Anksiyete Bozukluğu İçin Psikolojik Danışmanlık

Teknoloji Bilgisayar Oyunlar ve Daha Fazlası

Created with Sketch.

Sosyal Anksiyete Bozukluğu İçin Psikolojik Danışmanlık

Psikolojik danışmanlık

Farklı insanlarla karşılaşılabilecek olan sosyal ortamlarda bulunma ya da yabancı insanlarla ilk kez tanışıldığında hissedilen şiddetli endişe ve korkuya sosyal anksiyete bozukluğu adı verilmektedir. Bazı yerlerde sosyal fobi ya da sosyal kaygı olarak da adlandırılabilen sosyal anksiyete bozukluğu, kendi kendine tedavi olabilen bir rahatsızlık olmamasından ötürü mutlaka bu konuda uzman psikolojik danışmanlık desteği alınması gerekmektedir. 

Sosyal Anksiyete Bozukluğunda Psikolojik Danışmanlık 

Bireylerin yaşam standartlarını fazlası ile etkileyen ve toplum karşısında konuşmalarına, sunum yapmalarına ya da yeni insanlarla tanışmalarına engel olan sosyal anksiyete bozukluğu, çoğu zaman utangaçlık duygusu ile karıştırılsa da durumun bundan çok daha ciddi olduğu söylenebilmektedir. Sosyal anksiyete bozukluğuna fiziksel belirti olarak yüz kızarması, titreme, nefes almada güçlük ve kalp çarpıntıları da eşlik edebilmektedir. 

Sosyal anksiyete bozukluğu ile mücadele eden bireyler, çoğu zaman yüzlerinin kızaracağını ya da terleyeceklerini düşünerek sosyal ortamlarda bulunmaktan kaçınmaktadır. Bu nedenle kişilerin sosyal hayatlarına zarar gelmemesi için sosyal anksiyete bozukluğu konusunda tedavi hizmetleri veren iyi bir psikolog İstanbul adresi bulmak oldukça önemlidir. Uzun yıllardır sosyal anksiyete tedavisinde hizmet veren Homopsychologicus da hem psikoterapi hem de psikolojik danışmanlık merkezi olarak kendisine gelen hastaları hızlı şekilde tedavi edebilmektedir. Homopsychologicus oldukça uygun fiyatlandırmaları nedeniyle de misafirlerinin takdirini kazanabilmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir