info@antivirus-helpline-number.org

Tüplü Dalış Yaparken Çevrenin Korunması

Teknoloji Bilgisayar Oyunlar ve Daha Fazlası

Created with Sketch.

Tüplü Dalış Yaparken Çevrenin Korunması

Tüplü dalış yaparken çevreyi önemsemek, resifleri ziyaret ederken ve okyanusun tadını çıkarırken suyun altının ikinci bir dünya olduğunu bilmek kaş dalış merkezinde öğretilen en önemli kuraldır. Ne yazık ki pek çok insan gerçekten dalış sürecinde çevreyi korumaya yeterince dikkat etmiyor. Dikkatli olanlar ise sadece ne yapmaları gerektiğini teorik olarak biliyorlar ancak çevreyi gerçekten korumak adına izlemeleri gereken adımlardan bihaberler.

Dalış Eğitmeninizi Dikkatlice Seçin

İyi referansları olup olmadığını öğrenin, güvenlik kayıtlarını araştırın ve herhangi bir koruma ya da araştırma projesinde yer alıp almadıklarını görmek için web sitelerini kontrol edin. İyi bir dalış işletmecisinin tüm bu bilgileri yamaç paraşütü eğitimi konusunda olduğu kadar halka açık olmalıdır. Bir tekne girişi yapıyorsanız, teknenizin kaptanının resif üzerinde doğru yere bırakıldığından emin olun.

Doğrudan mercanın üzerine dalmak istemezsiniz, bu yüzden resiften hemen yukarı doğru bir nokta seçin, böylece kuma inersiniz ve resif üzerine sürüklenebilirsiniz. Bu, tüm turda daha konforlu bir dalış sağlayacaktır. Kıyıya giriş yapıyorsanız, sığ bölgelerde yaşayan birçok deniz organizmasına dikkat edin, yavaşça yürüyün.

Yüzme Yeteneğinizi Kontrol Edin

Eğer bir acemiyseniz ve yüzdürme ile savaşıyorsanız, resifin birkaç metre yukarısında kalın. Zayıf yüzme kontrolü, hassas mercanların üzerinde durmanıza ve onların hasar görmesine neden olur. Ayaklarınızın tam olarak nerede olduğunu bildiğinizden emin olun.

Yüzgeçleriniz dalış sırasında en büyük problemdir; yanlışlıkla bilmeden bile mercan tekmeleyip kırabilirsiniz. Yüzme kontrolü tam da bu noktada devreye girer. Tüm dalış süreciniz boyunca nazik olun ve yavaş hareket edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir