info@antivirus-helpline-number.org

Yeni Başlayanlar İçin Okey

Teknoloji Bilgisayar Oyunlar ve Daha Fazlası

Created with Sketch.

Yeni Başlayanlar İçin Okey

Okey oynamaya yeni başlayan kişiler için önemli olabilecek bir konu da rakiplerinin gerisinde kalmayıp, oyunda uzman olunmasa bile yapılacak hamlelerde bilgi sahibi olabilmek oyunda kalabilmek için önemlidir. Canlı okey oyna giriş seçeneklerine baktığımızda internet üzerinden online misafir kullanıcı olarak ya da siteye kayıt olarak oyun alanına giriş yapabilirsiniz.

4 kişi ile oynanan ve bir masa oyunu olan okey de önemli olan sıralı taşları doğru renk ve sayı ile eşleştirerek ortaya açıp puan alabilmek ve bitmektir. Eşit sayılarda ıstaka adı verilen tahta levhanın üzerine dizilen taşlar ile oynanan bu oyunda sıra ile hamle yapmak esastır. Sırası gelen yere taşını atar ya da taşı yoksa yerden taş seçer. 

Dağıtılan taşların dışında kalan taşlar ters bir şekilde oyun alanına konur. Yeni taş seçimi buradan yapılır. En üstte bulunan taş okey olarak belirlenir.

Okey Flood Nedir? Ne İşe Yarar?

Okey oyunu çoklu kişiler ile oynanan bireyselliğe dayanmayan stratejik bir oyundur. Her oyunda olduğu gibi şans faktörü de kazanmayı etkiler. Okey oyunu bizleri çoklu ortamlarda oynamaya iter. Bu alanlardan en cazip yer Okey odaları olabilir. İnternet üzerinden her türlü kişiye açık olarak oynama imkanı sağlayan okey odalarında hem oynayıp hem de sohbet edebilme özelliği bulunur. 

Sohbet özelliği ile de okey ilgiyi üzerine çeker. Bu özellik bulunmasa belki  de sıkıcı hale gelip, talep edilmeyecek bir hal alabilecek olan bu oyunu online olarak oynarken sohbette kısıtlamalar getirir. Okeyy sitesi olarak bu tarz kısıtlmalara karşı geliştirilmiş okey flood uygulamasını bilgisayarınıza indirerek daha geniş alanda daha iyi bir sohbet deneyimi ile okey oynayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir